دیدار مدیرکل زندانهای استان بوشهر با حضرت آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، طباطبایی مهر مدیر کل زندانهای استان با حضرت آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، دبیر شواری عالی حوزه های علمیه کشور و امام جمعه قم دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار و نشست صمیمی ابتدا مدیر کل زندانهای استان بوشهر گزارش مبسوطی از عملکرد زندانهای استان در زمینه های فرهنگی و تربیتی ، آموزشی ، اشتغال و حرفه آموزی ،بهداشت و درمان ، سلامت روان زندانیان ، قضایی و اجرای احکام و سایر موارد زندانبانی بیان نمود . همچنین وی افزود : افرادی که با جرائم غیر عمد مثل مهریه ، نفقه و تصادف هستند شرایط به نحوی فراهم شود تا این افراد وارد زندان نشوند .

طباطبایی مهر در ادامه گفت : با توجه به تاکیدات دکتر جهانگیر ریاست سازمان زندانها جهت حمایت از خانواده های زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در برنامه ماه عسل سال جاری بیش از ۷۰نفر از مددجویان زندانهای استان که به جرائم غیر عمد در زندان بودند از زندان آزاد شدند . مدیر کل زندانهای استان بوشهر افزایش جمعیت کیفری با توجه به فضای موجود جهت نگهداری مددجویان ، کمبود اعتبار و سرانه را از جمله عواملی دانست که مانع اجرای دقیق وظایف زندانبانی در برنامه های اصلاحی و تربیتی می شود  .

در ادامه این نشست آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از مدیر کل زندانهای استان و همکارانشان گفت : اصول و دغدغه اسلامی حاکی است که مجموعه ای از افراد زندانی هستند که نباید به آنها نگاه تحقیر آمیزی داشته باشید ، بلکه باید با اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی و تبلیغ و ترویج آموزه های دینی و قرآنی ضمن این که زمینه اصلاح و تربیت آنها را به وجود آورید زمینه بازگشت مجدد وآبرو مندانه آنان به جامعه و خانواده را فراهم کنید و نسبت به بازسازی شخصیت روحی و روانی و اجتماعی مددجویان اقدامات موثری را داشته باشید . وی در ادامه با اشاره به ضرورت  آموزش مهارت های اساسی زندگی ، اشتغال و حرفه آموزی خواستار توسعه برنامه های فرهنگی وتربیتی با محوریت نماز و قرآن شد . حضرت آیت الله حسینی بوشهری در بخشی دیگر از فرمایشات خود توجه به خانواده زندانیان را مهم دانست و گفت : حمایت از خانواده زندانیان و سرکشی مدیر کل و مسئولین زندانها از خانواده زندانیان و کاهش جمعیت کیفری از جمله مواردی می باشد که نیاز به آن در این شرایط بسیار حساس می شود.

ضمنا در این دیدار علیرضا میر رئیس اداره سلامت ،اصلاح و تربیت و عمرانی مشاور مدیر کل زندانها در امور جوانان و مسئول روابط عمومی اداره کل زندانهای استان نیز حضور داشتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*