حمیدرضا حیدری مدیرکل زندانهای استان بوشهر: از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های استان و کشور به جهت ارتقای اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان استفاده خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، جلسه ای با حضور حمید رضا حیدری مدیرکل، معاونین مدیرکل، رؤسای زندانها و دوایر داخلی زندانهای استان در خصوص کمیته اشتغال و حرفه آموزی در سالن جلسات اداره کل زندانهای استان بوشهر برگزار گردید.

ابتدا محمود حسینی معاون سلامت، اصلاح و تربیت گزارشی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان را عنوان نمود. حسینی اشتغال و حرفه آموزی را در زندانهای استان بسیار مهم و حیاتی دانست. وی تلاش و همکاری مضاعف بنیاد تعاون و مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج با سایر نهادهای که متولی اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندانهای استان شد.در ادامه موسوی معاون توسعه منابع های انسانی ضمن تشکر از حضور پرشور کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت: برای ایجاد نشاط و شادابی در بین مددجویان ضمن اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی توسعه امر اشتغال و حرفه آموزی میتواند مثمر الثمر باشد.

 در ادامه رؤسای زندانها و اعضای حاضر در جلسه هرکدام گزارشی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان ارائه نمودند و پیرامون این موضوع دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

در پایان مدیرکل زندانهای استان ضمن جمع بندی مطالب مطروحه در جلسه گفت : به دنبال این هستیم که وضعیت موجود در حوزه اشتغال را به نحو مطلوب ارتقاء دهیم، البته در روزهای مختلف رتبه های خوبی داریم اما باید تلاش نماییم تا در حوزه اشتغال و حرفه آموزی نیز جایگاه بهتری کسب نمائیم.

مدیرکل زندانهای استان افزود: در حوزه اشتغال مولد زندانیان باید برنامه محور بوده و از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های استانی و کشوری به جهت اشتغال مددجویان چه در داخل زندان و چه در بیرون از زندان پس از آزادی توسط مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعداز خروج اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تاکید نمود که باید تایدییه یا گواهی پایان دوره آموزشی مددجویان زندانهای استان به گواهی نامه درجه یک و رسمی فنی و حرفه ای و صنایع دستی ارائه گردد ، تا مددجویان بتوانند پس از آزادی از مزایای آن استفاده بهینه را بنمایند.حمیدرضا حیدری گفت : کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندانها با عشق و علاقه و با برنامه ریزی منظم و مدون ضمن فعال تر نمودن کارگاهای اشتغال و حرفه آموزی و صنایع دستی نسبت به توسعه امر اشتغال و حرفه آموزی اقدام نمایند.

مدیرکل زندانهای استان از آموزش و ساخت حصیربافی در زندان دشتستان به صورت گسترده در آینده ای نزدیک خبر داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*