برگزاری پرشور مراسم عاشورای حسینی در زندان مرکزی بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر،  مراسم عزاداری روز و شب عاشورای حسینی در زندان مرکزی بوشهر با شوری وصف ناپذیر و حسینی و در ۴ مکان جداگانه برگزار شد .

در این مراسمات که با دعوت از حجت الاسلام عوض پور ، استاد حوزه و دانشگاه ، حجت الاسلام موسوی و مداح اهل بیت آقای قربانی برگزار شد ، مددجویان و سربازان وظیفه در عزای سرور و سالار شهیدان به سینه زنی و عزاداری پرداختند .

ارشدی ، معاون اداره زندان مرکزی بوشهر ، با قدردانی از مسئول و عوامل فرهنگی که در این ایام به طور کامل در زندان حضور داشتند، در این خصوص گفت : امام حسین (ع) به گواهی بزرگان و تاریخ ، بیعت نکردنش با یزید و در نتیجه حرکت و قیامش ، انگیزه دینی و خدایی داشت و همین رنگ و بوی خدایی بودنش ، او ، خاندان و یارانش را جاودانه تاریخ اسلام و انسانیت ساخت .

وی افزود : اگر امروز و در قرن حاضر از اسلام ناب محمدی ، خبر و اثری است ، بی گمان از برکت خون پاک امام حسین (ع) و یاران بهشتی آن بزرگوار است.

قابل ذکر است ، به همین مناسبت مراسماتی شامل توزیع حلیم نذری ، پخت و توزیع ناهار نذری به تعداد ۴۰۰ نفر ، اعزام هیئت زنجیرزنی متشکل از سربازان وظیفه به سطح شهر ، اقامه نماز ظهر عاشورا و … برگزار گردید .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*