برگزاری مراسم غبارروبی مساجد و نمازخانه های زندان مرکزی بوشهر در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر،در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آئین غبارروبی مساجد نمازخانه های زندان مرکزی بوشهر با حضور مسئولین فرهنگی زندان برگزار گردید.

در این آئین ضمن نظافت نمازخانه، شستشوی فرش ها، گردگیری و … محل استراحت روحانی تبلیغی ایام ماه رمضان نیز مجهز و فراهم گردید.

نظری ،معاون اداره زندان مرکزی بوشهر، در این خصوص گفت: سنت حسنه غبارروبی مساجد و نمازخانه ها از دیرباز در آستانه فرارسیدن ماه رمضان در ممالک اسلامی نهادینه گردیده است.

وی افزود: غبارروبی مساجد در واقع شکل ظاهر قضیه بوده و مراد غبارروبی نفس و دل مومن از مادیات و زیبائی های دنیوی است که در این ماه عظیم، ماه مهمانی خداوند متعال، جسم و روح انسان از آن فارغ و متوجه حضرت حق گردد.

ایشان اضافه کرد: ماه رمضان، ماه خودسازی است و به جرات می توان گفت یکی از دلایل بالارفتن جمعیت کیفری زندان ها، دوری از معنویات و برنامه های مذهبی است که تغییر در رفتار و تفکر افراد به خطا رفته نوعی جهاد اکبر محسوب و نیاز به همت و تلاش مضاعف و همه جانبه می باشد که امیدواریم با برنامه ریزی مناسبی که در این ایام صورت گرفته، بتوانیم گامی در این راستا برداریم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*