برگزاری مراسم عزاداری ۲۸صفر ، رحلت نبی مکرم اسلام ص و شهادت امام حسن ع در زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ،در شب بیست و هشتم ماه صفر ، مصادف با سالروز رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و شهادت سبط اکبرش ، حضرت امام حسن مجتبی (ع) ، مراسم عزاداری و سینه زنی در زندان دشتی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان دشتی ، در این مراسم که با حضور مسئول فرهنگی و جمع کثیری از مددجویان انجام گردید ، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء ، زیارات پرفیض عاشورا و حضرت رسول (ص) ، مراسم سخنرانی حجت الاسلام فقیه از روحانی زندان و سینه زنی سنتی با مداحی احدی از مددجویان برگزار گردید .
حجت الاسلام فقیه سخنران این محفل ضمن تسلیت این ایام به حضار گفتند : پیامبر اکرم (ص) اسوۀ بارز فضایل انسانى و صفات پسندیده است .

وی در ادامه افزود : هر صفت پسندیده‏اى که قرآن بیان داشته ، رسول اکرم(ص) بدان متّصف و آراسته بوده است . لذا جا دارد برای رسیدن به کمال مطلوب، سیره و روش آن حضرت سرلوحۀ کلیۀ امورات قرارگیرد.

آزادی نژاد ، رئیس زندان دشتی نیز ، ضمن تسلیت ایام آخر صفر ابراز داشتند : حضور مسئولین ، مداحان و کارکنان در جمع مددجویان عزادار ، میتواند در خود باوری مددجویان نقشی سازنده داشته باشد .

وی افزود : بسیاری از زندانیان با ورود به زندان ، با توجه به موقعیت اجتماعی ، امید خود را از دست داده و زندان را آخرین نقطه برای خود می دانند ، که با دعوت و حضور اقشار مختلف در اینگونه مراسمات در جمع آنان ، خودباوری آنان تقویت و امید به آینده در آنان زنده می شود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*