برگزاری مراسم عزاداری شب اربعین حسینی در زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور روحانی زندان و کلیه مددجویان زندان دشتی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره زندان دشتی ، در شب اربعین و هم زمان با کلیه آحاد مردم و با همکاری واحد سلامت ، اصلاح و تربیت زندان دشتی مراسم سخنرانی حجت الاسلام فقیه روحانی زندان با شکوه برگزار شد .

 در این مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با قرائت زیارت عاشورا ، زیارت اربعین ، سینه زنی سنتی ، و پذیرایی از تمامی حاضرین پذیرایی گردید .

حجت الاسلام فقیه ضمن تسلیت به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان در بین مددجویان افزودند : اربعین سرور و سالارشهیدان فرصتی دوباره برای اعلام همبستگی با عاشورا است.

وی ضمن بیان فلسفه واقعه عاشورا گفتند : محرم و صفر دو ماه خودسازی می باشد و امیدوارم در این ایام حزن واندوه به خود بیاییم و بهره کافی را از عزاداری ها ببریم و خوشا به سعادت کسانی که این ایام را درک می کنند و فرصت توبه را پیدا کردند .

ایشان اظهار داشتند : امیدوارم در این ایام حزن واندوه به خود بیاییم و بهره کافی را از عزاداری ها ببریم و خوشا به سعادت کسانی که این ایام را درک می کنند و فرصت توبه را پیدا کردند .

دادور آزادی نژاد رئیس اداره زندان شهرستان دشتی در حاشیه برگزاری این مراسم معنوی گفتند : بسیاری از زندانیان با ورود به زندان ، با توجه به موقعیت اجتماعی ، امید خود را از دست داده و زندان را آخرین نقطه برای خود می دانند ، که با دعوت و حضور اقشار مختلف در اینگونه مراسمات در جمع آنان ، خودباوری آنان تقویت و امید به آینده در آنان زنده می شود .

گفتنی است بعد از سخنرانی و ذکر مصیبت سخنران این محفل مراسم سینه زنی با مداحی دو تن از مددجویان برگزار گردید و در پایان از مددجویان پذیرایی شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*