برگزاری مراسم سخنرانی به مناسبت میلادسرداران کربلا در زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان بوشهر ، به مناسبت فرا رسیدن سال روز میلادسرداران کربلا و بزرگداشت روز پاسدار و روز جانباز مراسم سخنرانی و مولودی خوانی در زندان دشتی با حضور مسئول واحد فرهنگی و مددجویان برگزار شد .

حجت الاسلام حبیب پور از روحانیون سطح شهر و سخنران این مراسم با بیان فضیلتهای ماه شعبان و لزوم استفاده از این ماه ارزشمند گفت: این ماه بنا به نص صریح روایات وارده منسوب به پیامبر عظیم الشان بوده، ضمن اینکه تولد سه امام معصوم و حضرت ابالفضل العباس علیهم السلام در آن واقع شده و به همین خاطر اهمیت و فضیلت آن بسیار بالا بوده و بعبارتی این ماه، ماه نماز و روزه و عبادت و ماه توسل و تمسک و پالایش روح و روان برای ورود به ماه رمضان است .

وی استفاده از فضای زندان و برنامه های تربیتی را به زندانیان توصیه کرد و اظهار امیدواری کرد تا با عبرت از گذشته مسیر زندگی زندانیان تغییر پیدا بکند .

دادورآزادی نژاد رئیس اداره زندان دشتی ضمن قدردانی از واحد فرهنگی زندان ، برگزاری اینچنین برنامه های شاد و مفرح را در کنار برگزاری کلاسهای عقیدتی و فنی و حرفه ای بسیار موثر و خوب عنوان کرد و گفت : اکثر زندانیان در زمان حبس از لحاظ روحی و روانی بسیار در زحمت و رنج بوده و اگر اینگونه برنامه ها در بند زندانیان اجرا نگردد ، حبس کشیدن به مراتب برای آنان دشوارتر خواهد شد .

 ایشان در ادامه با اشاره به تاثیر برنامه های فرهنگی بر روحیه افراد عنوان کرد : محدود و محصور بودن محیط زندان ، باعث بروز تاثیرات منفی بر روحیه مددجویان گردیده که این تاثیرات باعث ایجاد افسردگی در آنان خواهد شد که لازم است با اجرای برنامه های هنری چه به صورت شاد و مفرح و چه به صورت درام و غمگین با مشغول نمودن آنان ، این تاثیرات را به حداقل رساند.

شایان ذکر است که در پایان مراسم ، احدی از مددجویان مداح به مدیحه ثرایی پرداخت و  از زندانیان حاضر پذیرایی بعمل آمد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*