برگزاری مراسم اربعین حسینی در میان پرسنل وظیفه زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش مراسم مذهبی برای سربازان دشتی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی زندان دشتی ، همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی مراسم عزاداری با برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا ، نوحه سرایی و سینه زنی در رثای سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برگزار کرد .

حجت الاسلام فقیه روحانی زندان ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سراسر زندگی و سیره امام حسین (ع) درس است و از جمله درسهایی که باید از نهضت عاشورا گرفت درس شهادت است که امام حسین (ع) با خون خود و یارانش آبیاری کرد.

ایشان در خصوص وقایع  عاشورا و اینکه چرا زینب را ام المصائب  لقب دادند سخنانی را ایراد نموده و فرمودند : همه شما با صبری که از نهضت کربلا و حضرت زینب (س) یاد گرفتید می توانند آن را در زندگی  خود پیاده کنید تا به سعادت واقعی برسید.

دادور آزادی نژاد رئیس اداره زندان شهرستان دشتی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی گفت : امام حسین (ع) متعلق به تمامی جهانیان و واقعه عاشورا حرکتی بزرگ در تاریخ اسلام است که تاثیرات این گونه اقدامات و حرکت ها تا سالیان سال باقی خواهد ماند .

وی گفت : یکی از درس های عاشورا احیای فرائض دینی است که حکومت اسلامی باید زمینه را برای پیاده شدن احکام و معارف اسلامی در جامعه فراهم کند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*