برگزاری دوره آموزشی مهارت های اساسی زندگی جهت مددجویان زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، در راستای اجرای برنامه های ستاد پیشگیری کاهش آسیب رفتارهای پر خطر دوره آموزشی ۱۶ ساعته با موضوع مهارتهای اساسی زندگی با هدف ارتقا سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در زندان دشتی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان بوشهر ، دادور آزادی نژاد رئیس زندان دشتی در این خصوص گفت : آموزش مهارت های اساسی زندگی برای زندانیان  عاملی است برای جلوگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی و همچنین پیشگیری از چالش ها و مشکلات زندگی و توانایی کنترل آن در شرایط بحرانی است .

 

حجت الاسلام فقیه روحانی زندان و مربی این دوره هم افزودند : بدون شک آموزش مهارتهای اساسی زندگی تاثیربسزایی در کاهش ناهنجاریهای اجتماعی دارد و افراد می توانند درمقابل چالش ها و بحران های زندگی بهترین تصمیم را بگیرند .

وی افزودند : انسان برای زندگی کردن باید فنونی ذهنی را فرا گیرد تا بتواند مسائل فکری خودش و روابطش با دیگران را حل کرده و انتقال تجربه ها را انجام دهد و مهارت های زندگی از طریق آموزش و تجربه قابل استفاده است و فرایندی است که موجب ثبات شخصیت و نیز موفقیت در زندگی فرد می شود .

 

گفتنی است این دوره آموزشی در ۱۶ ساعت و با حضور ۳۰ نفر از مددجویان در این زندان از ۲۴ مهرماه آغاز گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*