برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، پیرو تفاهم نامه و تعامل با اداره خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرستان دشتی ، دوره آموزشی اطفاء حریق مانور آتش نشانی (آموزش اطفاءحریق) با حضور پرسنل کادر و وظیفه ، در محوطه جلوی اداره زندان دشتی برگزار گردید .

در این مانور احمدی مربی اعزامی از اداره خدمات ایمنی و آتش نشانی با برگزاری کارگاههای آموزشی (جهت پرسنل کادر وظیفه) به چگونگی اطفاء حریق بصورت تئوری و عملی پرداختند .

دادور آزادی نژاد رئیس اداره زندان شهرستان دشتی با اعلام این خبر گفت : زندان آبستن حوادث زیادی است و بایستی پرسنل باتمام تجهیزات و امکانات آشنا باشند تا در مواقع خطر و شرایط بحرانی بتوانند با بهترین نحو ممکن از وسایل ایمنی استفاده کنند .
وی از همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در خصوص ارائه آموزش های لازم برای پرسنل و همه دست اندرکاران برگزاری دوره اطفاء حرق تشکر نمود .

رسول زندی لک سرپرست یگان حفاظت زندان دشتی هدف از برگزاری این مانور را منسجم کردن نیروها در مواقع بحرانی و خطر برشمرد و گفت : حادثه هیچ وقت خبر نمی کند و ممکن است یک حریق کوچک فاجعه ای بزرگ را در پی داشته باشد فلذا لازم است که به طور مستمر با آموزش نیروها ، آمادگی آنها را در مقابله با آتش سوزی در زندان سنجید .

وی تصریح کرد : این دوره آموزشی شامل چگونگی استفاده از ادوات اطفاء حریق و نحوه صحیح خاموش کردن آتش ، استفاده درست و اصولی از انواع خاموش کننده گاز ، آب و مایع خنک کننده بود که جهت پرسنل کادر و وظیفه این زندان برگزار شد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*