برگزاری دوره آموزشی آموزه های نهج البلاغه ویژه سربازان وظیفه زندان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، ، به منظور آشنایی مددجویان با مبانی دین مبین اسلام و ائمه اطهار و همچنین رسالتهای شیعه در دنیای امروز ، با همت واحد سلامت ، اصلاح و تربیت این زندان ، یک دوره کلاس آموزش نهج البلاغه امیر المومنین حضرت علی (ع) در بین پرسنل وظیفه زندان شهرستان دشتی آغاز گردید .

 در این کلاس آموزشی حاج آقا فقیه به تبین قسمتی از نامه امام به مالک اشتر و گوشه ای از کلمات قصار امام اول شیعیان پرداختند.

در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی آزادی نژاد رئیس زندان دشتی نهج البلاغه را بعد از قرآن مجید یکی از کتابهای با ارزش شیعیان دانست و گفت: اگر هر یک از ما شیعیان به مطالعه و تعمق در جملات و عبارات این کتاب ارزشمند در زندگی روزمره خود بپردازیم هرگز در مسیر پرفراز و نشیب زندگی به خطا و اشتباه نخواهیم رفت و نکات اخلاقی آن سرلوحه اعمال و رفتارمان خواهد شد. 

ایشان با اشاره به رسالت واحد سلامت اصلاح و تربیت زندان در رابطه با برگزاری این دوره های آموزشی در بین پرسنل وظیفه و زندانیان گفت: هدف واحد فرهنگی تربیتی زندان از برگزاری کلاسهای آموزشی در ابتدا پرکردن اوقات فراغت ، یادگیری بهتر احکام شرعی پرسنل وظیفه و…. می باشد و بحمدالله واحد فرهنگی این زندان برنامه های مرتب و پرباری را جهت مددجویان و پرسنل وظیفه این زندان تدارک دیده است .

شایان ذکر است که در پایان این دوره از شرکت کنندگان آزمون بعمل می آید و به قبول شدگان در آزمون   گواهینامه پایان دوره آموزشی صادر  می گردد .

 برگزاری دوره آموزشی آموزه های نهج البلاغه ویژه سربازان وظیفه زندان دشتی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*