برگزاری جشن گلریزان در شهرستان کنگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر جشن گلریزان شهرستان کنگان به ریاست فتح اله نوروزی فرماندار و با حضور  حجت الاسلام محمودی امام جمعه کنگان ، حجت السلام جمالی امام جمعه اهل سنت کنگان ، معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ، عمرانی مشاور مدیرکل زندانهای استان بوشهرونماینده ستاد دیه استان ، دادستان شهرستان، نماینده شرکت های مستقر در شهرستان، خیرین و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان در فرمانداری برگزار شد .

در ابتدا حجت السلام محمودی امام جمعه کنگان گفت : ماه رمضان ماه بنده گی خدا ونزول قرآن می باشد وهمه ما باید نسبت به رفع انسانهای نیازمند وگرفتار کمک ویاری نماییم  .وی افزود احسان ونیکوکاری وانفاق از ویژگی های انسانهای مومن می باشد . بنابراین شما که الان به نیت امر خیر به منظور کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع شده اید کار بسیار پسندیده وموجب رضایت خداوند می گردد. وی به اهمیت انفاق وگذشت از منظر امامان و پیشوایان دین اسلام نکات مبسوطی را بیان نمود.

فتح‌الله نوروزی در آیین جشن گلریزان  اظهار داشت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ارج‌گذاری به انسان و تکریم جایگاه و منزلت انسانی است.

فرماندار شهرستان کنگان با بیان اینکه جشن گلریزان موجب ترویج نوع‌دوستی ، مهربانی و عطوفت در جامعه می‌شود، افزود: ماه مبارک رمضان روزهای پایانی خود را سپری می‌کند؛ امید است با قدمی کوچک در تداوم مسیر آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش‌آفرینی کنیم تا آنها هم طعم شیرین زندگی را در کنار خانواده احساس کنند.

وی خیرین عرصه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را سفیران آزادی قلمداد و عنوان کرد: دستگیری از افرادی که در شرایط سخت حبس زندگی می‌کنند، نشان از رشد معنویت در جامعه دارد.

نوروزی گفت: تفاوت عمده جامعه اسلامی با سایر جوامع در این است که بر اساس حدیث شریف ((کُلُّکُم راعٍ وَ کُلُّکُم مسؤول عَنْ رَعیتِه )) نسبت به هم مسؤولیت متقابل دارند و در مقابل دردهای یکدیگر بی‌تفاوت نیستند.

فرماندار شهرستان کنگان در پایان بیان کرد: در جشن گلریزان مبلغی بالغ بر ۱۴۲ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با کمک مسؤولین، دستگاه‌های اجرایی،  خیرین و شرکت‌های مستقر در شهرستان جمع‌آوری شد.

در پایان عمرانی مشاور مدیر کل زندانها ونماینده ستاد دیه استان بوشهر ضمن تشکر از امام جمعه ، فرماندار وروسای ادارات و شرکت های مستقر در شهرستان وخیرین حاظرین در جشن گلریزان کنگان گفت : ستاد مردمی دیه توسط شهید مظلوم لاجوردی در سال ۷۸ تشکیل شد به منظور کمک به زندانیان جرائم غیر عمد و اشاعه  فرهنگ نوع دوستی وانفاق وگذشت  در جامعه .وی افزود : اگر سر پرست خانواده در زندان باشد آسیب های فراوانی گریبانگیر خانواده زندانی می شود .

مشاور مدیرکل امور زندان های استان بوشهر و نماینده ستاد دیه گفت: اکنون ۱۲۷ نفر در این استان بدلیل جرائم غیر عمد در زندان بسر می برند.

عمرانی با بیان اینکه مهریه های بالا و تصادفات رانندگی توسط افراد فاقد مدارک رانندگی از علل مهم و اصلی جرائم غیرعمد است بیان کرد: از ۱۲۷ زندانی جرائم غیرعمد ۳ نفر از شهرستان کنگان هستند که یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال بدهی دارند.

وی اضافه کرد: در صورتی که تعهدات افراد در موعد مقرر انجام شود تلاش خواهد شد این افراد در ایام عید سعید فطر به آغوش خانواده های خود بازگردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*