بازدید رئیس کل دادگستری استان بوشهر ازشورای حل اختلاف زندان مرکزی بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، طی بازدیدی رئیس کل دادگستری ومدیرکل زندانهای استان بوشهر ومعاونین ایشان از شورای حل اختلاف شعبه ۲۰زندان مرکزی بوشهر بازدید بعمل آمد.

جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر دراین بازید اظهار داشت :هدف از این بازدید ملاقات با مددجویان و اطلاع یافتن از درخواست های قضایی آنها در راستا حل موضوعات قضایی زندانیان در استان و نشست با اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۲۰زندان مرکزی بوشهر می باشد.

جمادی ضمن تشکر ازاعضای شورا ی حل اختلاف و مسئولین زندان مرکزی بوشهر گفت : شورای حل اختلاف می توانندنقش مهمی در صلح وسازش طرفین دعوی ایفاء نمائید واز ورود پرونده های کیفری به مراجع قضایی جلوگیر کند.

وی افزود: سیاست کلان قوه قضائیه  حبس زدایی وتبدیل حبس به اعمال برخی  محرومیت های اجتماعی وبکارگیری مددجویان در سازمانها ونهادهای خدماتی ،اجتماعی ورفای می باشد، که برهمین اساس در جلسات قضایی استان براین مهم تاکید شده است .

حیدری مدیرکل زندانهای استان بوشهر نیز دراین بازدید با گزارشی از فعالیت هااین اداره کل اظهار داشت: طبق قانون افرادی که به امر قانون به زندان معرفی می شوند براساس نوع جرم ویا اتهام در اندرزگاه های مختلف نگهداری می شود ، وهمت مسئولین زندانها برآن است که در طول مدتی که مددجو در زندان بسر می برد با آموزش های مختلف فرهنگی ، تربیتی ومذهبی زمینه بازگشت سالم آنها را به جامعه وخانواده فراهم سازند.

وی افزود:بیشترین آمار مددجویان مربوط به اعتیاد، سرقت ومهریه می باشد که برای کاهش آنها باید ادارات وسازمان ها مختلفی با برنامه ریزی منظم ومدون سعی وتلاش نمایند.

خزری، رئیس زندان مرکزی بوشهر نیز ضمن عرض خیر مقدم وتشکر از بازدید مسئولین قضایی از زندان مرکزی بوشهر گفت: بازدید های مقامات قضایی استان از زندان منشا حل وفصل بسیاری از مشکلات مددجویان می شود زیرا دراین بازدیدها مددجویان بصورت چهره به چهره وبدون هرگونه دغدغی مشکلات وگرفتاریهای خود وخانواده هایشان را با مسولین قضایی در جریان می گذارند.

خزری گفت :شورای حل اختلاف زندان مرکزی موفق به مختومه نمودن بسیاری از پرونده ها شده که مهم ترین آنها در شش ماه اول سال جاری جلب رضایت وگذشت اولیاء دم  نسبت به ۶ محکوم به قصاص نفس بوده است/   

بازدید رئیس کل دادگستری استان بوشهر ازشورای حل اختلاف زندان مرکزی بوشهر 

بازدید رئیس کل دادگستری استان بوشهر ازشورای حل اختلاف زندان مرکزی بوشهر

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*