اوستاد ، رئیس اداره زندان مرکزی بوشهر : حفظ قرآن ، نوعی ذکر خداوند است که انسان در پرتو آن از هجوم بسیاری از فشارهای روانی مصون می ماند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، در راستای برنامه های فرهنگی سازمان و به منظور ترویج فرهنگ غنی قرآنی ، آزمون نهایی طرح قرآنی کربلایی کاظم ساروقی ویژه مددجویان زندان مرکزی بوشهر برگزار شد .

این طرح از ابتدای سال جاری آغاز و تعداد ۱۱۰ نفر از مددجویان مرد و زن با حضور در جلسات ، موفق به حفظ جزء سی کلام الله مجید گردیده که با موفقیت آزمون نهایی خود را به پایان رساندند .

اوستاد ، رئیس اداره زندان مرکزی بوشهر در این خصوص گفت : قرآن کریم برترین و بالاترین هدیه حضرت احدیت به بشر است و حفظ آن یکی از توفیقات بزرگ الهی به حساب می آید.

وی افزود : حفظ قرآن نوعی ذکر خداوند است که انسان در پرتو آن از هجوم بسیاری از فشارهای روانی و اضطرابات درونی مصون می ماند .

رئیس زندان مرکزی اضافه کرد : انس با قرآن از سفارشات مکرر معصومین (ع) است و حفظ قرآن بطور طبیعی به انس با آیات الهی می انجامد ، زیرا حافظ قرآن برای تثبیت محفوظات خود ، روزانه چند نوبت باید به قرائت قرآن بپردازد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*