افتتاح کارگاه صنایع دستی زندان مرکزی بوشهرباحضورمدیرکل دفتربرنامه ریزی اشتغال وحرفه آموزی سازمان زندانهای کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر،در ایام الله دهه خجسته و مبارک فجر ، کارگاه صنایع دستی مددجویان مرد زندان مرکزی بوشهر با حضور دکتر احمدراهرو خواجه ، مدیر کل اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور ، مدیر کل زندانهای استان ، معاون فرمانداری بوشهر ، معاون اداره کل فنی و حرفه ای و جمعی دیگر از مسئولین استانی وشهرستانی افتتاح شد .

این کارگاه با هدف افزایش تولیدات صنایع دستی مددجویان و برای اشتغال وحرفه آموزی مددجویان زندان مرکزی بوشهرراه اندازی که در رشته های مختلف صنایع چوب ، تسبیح سازی و معرق نی فعالیت دارند .

راهرو خواجه ، مدیر کل دفتر برنامه ریزی ،اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان های کشور در آیین افتتاح این کارگاه خواهان تقویت تعاملات بیشتر با نهادهای مرتبط به خصوص ادارات کل فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گردیده و بر تنوع بخشیدن رشته ها تاکید نمود. وی گفت:باتوجه به رسالت سازمان اشتغال وحرفه آموزی یکی ازاولویتها وضرورتهامی باشد.راهروخواجه افزود:باتوجه به اجرای سیاست حرفه آموزی زندانیان درحال حاضر۴۰درصداززندانیان محکوم درکشورزیرپوشش طرح حرفه آموزی قراردارند. مدیرکل دفتراشتغال وحرفه آموزی سازمان زندانهاگفت:درزمان حاضر۷۲۷کارگاه اشتغال ومجتمع کشاورزی درزندانهای کشورفعال می باشد وفرآینداشتغال به پنج شاخه کشاورزی،خدمات، صنایع دستی، صنعت واعزام به کارتقسیم می شود.

طباطبایی مهر ، مدیر کل زندانهای استان نیز در این خصوص گفت : یکی از برنامه هایی که در اولویت فعالیت های اصلاحی قرار دارد ، اشتغال و حرفه آموزی مددجویان به خصوص آموزش صنایع دستی می باشد و چون این صنایع محدودیت کاری ندارد ، علاوه بر وادار کردن آنان به کارهای هنری ، می توانند بعد از آزادی به عنوان یک فن و حرفه و گذران زندگی خود از آن استفاده نمایند .

در پایان نیز با حضور در فضاهای سالن در حال ساخت ورزش های زورخانه ای ، سالن سرپوشده ورزشی و اندرزگاه نسوان ، در جریان روند فعالیتها قرار گرفتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*