آغاز طرح جدید ارزیابی نماز و احکام جهت مددجویان زندان دشتی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، با همکاری واحد سلامت زندان دشتی ، طرح جدید ارزیابی نماز و احکام با هدف تقویت آموزه های دینی و مذهبی مددجویان این زندان آغاز شد .

 

در این طرح که تمامی مددجویان توسط روحانی زندان مورد ارزیابی قرار می گیرند مشکلات و ضعف های هر کدام از آنان جداگانه ثبت و در ادامه در کلاس های آموزشی مورد بحث قرار می گیرد .

 

در حاشیه برگزاری این طرح ،حجت الاسلام فقیه مسئول واحد سلامت،اصلاح و تربیت و روحانی زندان گفت : یکی از مهم‌ترین وظایف هر  مسلمان یادگیری احکام دین است و آموزش احکام اسلامی و آشنائی بیشتر با اصول آن در این راستا انجام میگیرد ، زیرا بدون آگاهی داشتن از دستورات الهی، انسان، تکلیف خود را نخواهد دانست و دچار سردرگمی میشود، بنابراین فراگیری آن برای همه لازم و ضروری است .

 

وی گفت: بدون شک یکی از سیاستهای مهم سازمان زندانها و ادارات فرهنگی و تربیتی استان کار کردن روحانیون و مسئولین فرهنگی بر روی اعتقادات دینی و بالا بردن باورهای مذهبی  افرادی است که در جامعه به علتهای مختلفی از آنها تا اندازه زیادی فاصله گرفته و دور افتاده اند.

 

 گفتنی است که در پایان این ارزیابی مددجویانی که مشکل داشتند بعد از شرکت در دوره های آموزشی و رفع ضعف دوباره توسط روحانی مجموعه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*